Автоматизація внутрішнього документообігу складських процесів можлива у компанії, яка вже організувала свої процеси, та має налагоджені бізнес-процеси, які можна описати блок-схемами. У такому разі автоматизацію можна буде провести в стислі терміни, що, в свою чергу, позначиться на результатах проекту та окупності інвестицій в автоматизацію.
Автоматизація кадрового діловодства і документообігу своєю чергою, з одного боку, найпростіший у реалізації проект, так як форми внутрішньої документації мають більш упорядковану систему, ніж, наприклад, форми накладних від різних постачальників. Але, при цьому, цих форм може бути багато, і вони можуть бути не впорядковані.
У цьому пункті ми повертаємося до того, що система автоматизованого документообігу може бути реалізована різними способами – починаючи від ERP, усім відомої програми обліку товарних залишків 1С, і закінчуючи власними розробками компанії, включаючи, наприклад, CRM або PIM системи.
Важливо розуміти, що автоматизація бухгалтерії на підприємстві може бути реалізована по-різному, із застосуванням різних інструментів, які в результаті автоматизуватимуть різні речі. RPA роботи автоматизують саме людські дії, що повторюють операції.
Роботи RPA часто не мають інтерфейсу, але в цьому і є їх важлива відмінність від інших інструментів автоматизації. Технологія RPA – це останній виток автоматизації, який дозволяє працювати з різними інструментами, сервісами, програмами не людям, а роботам.
До речі, автоматизувати облік робочого часу можна також різними способами та інструментами. Серед цих інструментів може бути:
- Excel
- Google Sheets
- СRM-система
- ERP-система
- Тайм-трекер
- Чат-бот
Основна відмінність RPA роботів полягає в тому, що на їх основі можна створювати передові інструменти, створювати інтеграції або зв’язки з інструментів. Такі переваги роботів дозволяють отримувати переваги і компаніям. Адже працювати набагато простіше, коли немає рутини та всі потрібні дані під рукою.
Підбиваючи підсумки, ми можемо сказати, що автоматизувати документообіг у компанії можна і необхідно. При цьому за допомогою таких передових технологій, як RPA, можна отримати результати від автоматизації ще більше, ніж на попередніх витках. Адже якщо раніше інструменти автоматизації з’являлися на допомогу бухгалтерам, то зараз роботи можуть виконувати багато дій самостійно.