Система обліку робочого часу дистанційного працівника може бути реалізована за допомогою роботів RPA, при цьому компанії не знадобиться впровадження будь-якого нового програмного забезпечення, крім роботів. Зверніть увагу, що роботи в цьому випадку будуть виступати сполучною ланкою між різними системами, інтегруючи їх між собою, або доповнюючи новим автоматичним функціоналом.
При впровадженні такої системи необхідно розуміти, що сучасні системи ще не дійшли такого рівня, при якому можна буде використовувати біометрію для аутентифікації віддалених працівників. Ведення обліку виробітку, розробки графіка робіт при дистанційному співробітництві без використання засобів автоматизації може бути дуже складним заняттям, навіть якщо говорити про один день.
Документи, які потрібно створювати та заповнювати під час щоденного моніторингу, використовуючи людську працю, можуть займати відносно багато часу. Також, якщо співробітник перебуватиме у відрядженні, він швидше за все буде поза контролем, так як його день, швидше за все, ненормований. Погодьтеся, що складно відстежити неповний робочий день та визнсплачена за таку роботу.
Організація обліку робочого часу роботодавцем може бути складним робочим процесом. Понаднормові, розрахунок відрядної оплати (тут важливо не обдурити ні співробітника, ні себе), сумарний розрахунок щодня – тут таймер може навіть не допомогти, тому що в ці обчислення потрібно вкласти багато праці.
Давайте подивимося, як це відбувається з віддаленими співробітниками, які працюють у такому режимі постійно. Наприклад, у фрілансера, оплата якого часто йде годинами, електронний розрахунок робочого часу найчастіше відбувається за допомогою таймтрекера. Заради справедливості, слід зазначити, що такий спосіб не завжди підходить для обліку робочого часу співробітника, з яким ви працюєте на постійній основі.
Тому, оскільки графік роботи у різних співробітників різний, і завдання, спосіб їх виконання відрізняються – необхідно використовувати різні системи обліку робочого часу. Важливо розуміти, що неправильно підібрана оцінка робочого часу може призвести до зменшення продуктивності працівника та навпаки. Також іноді виявляється ефективніше впровадження та використання автоматичних інструментів.
Наприклад, замість відстеження продуктивності контент-менеджера, можна замовити послугу автопізнання. Так ви почнете використовувати один інструмент автоматизації. А якщо після цього захочете масштабувати технологію RPA у вашій компанії – тоді замість обліку робочого часу співробітника, можливо, буде ефективніше використовувати автоматичний кроспостинг. Пам’ятайте, що моніторинг та облік повинні допомагати співробітникам бухгалтерії в роботі, а не заважати співробітникам, наприклад, контент-відділу.