Пояснення роботизованої автоматизації процесів: все, що вам потрібно знати

Дмитро
2022-02-14
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Внедрение RPA

Автоматизація процесів – це технологія, що використовується для автоматизації бізнес-процесів. По суті, мета автоматизації процесів складається із трьох частин:

  1. Скорочення роботи, необхідної для досягнення мети
  2. Централізація інформації
  3. Автоматизація процесів

Автоматизація процесів допомагає зменшити кількість вузьких місць, виявити помилки у процесі, покращити взаємодію між відділами та, зрештою, швидше досягти мети.

У цій статті ми докладніше обговоримо основні переваги автоматизації процесів та познайомимо вас із її історією, щоб показати, як ми досягли того, що маємо сьогодні. Але перед цим розглянемо короткий приклад роботизованої автоматизації процесів:

В даний час автоматизація процесів може застосовуватися до широкого спектру бізнес-процесів. Проте, ми вирішили навести приклад простого процесу, з яким доводиться стикатися до кожного бізнесу — затвердження рахунку.

Твердження рахунків – це процес затвердження рахунків перед обробкою платежів. Іноді він може складатися з кількох кроків, і як вони автоматизовані.

  1. Отримання рахунку. Першим кроком є ​​отримання рахунку від продавця або постачальника.
  2. Перевірка рахунків-фактури. Після того, як ви отримаєте рахунок-фактуру, спеціальний співробітник повинен буде перевірити його та підтвердити, зазвичай шляхом зіставлення номера рахунку-фактури із замовленням на покупку. Це крок, який можна повністю автоматизувати.
  3. Усунення невідповідностей — якщо в рахунку є якісь невідповідності (наприклад, відсутність інформації або розбіжності в цінах), рахунок має бути надісланий відповідній стороні, яка усуне ці порушення. Автоматизація процесу може допомогти повністю автоматизувати цей крок, перевірити весь рахунок та відправити його тим, кого це може стосуватися.
  4. Затвердження рахунку — після того, як усе залагоджено, рахунок має бути затверджений відповідним персоналом. Автоматизація процесів також може втрутитися та автоматизувати надсилання рахунку на затвердження.
  5. Розблокування платежу — Продавцю сплачує особа, відповідальна за платежі після затвердження рахунку.
  6. Бухгалтерія – після оплати в бухгалтерські книги вашої організації додається постійний запис.

Роботизована автоматизація процесу може повністю автоматизувати процес, а зацікавленим сторонам залишається тільки зробити останній крок — затвердити рахунок (або усунути порушення, якщо є).

Затвердження рахунку — один із найпростіших процесів, і є кілька працівників, які беруть участь у процедурі із шести кроків, що означає, що вона може стати досить стомлюючою. Деякі процеси набагато складніші і включають десятки співробітників.

Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Внедрение RPA
Переваги роботизованої автоматизації бізнес-процесів

Роботизована автоматизація процесів дає безліч переваг. Ось основні з них:

  • Зниження витрат. Підприємства можуть скоротити витрати до 59%, дозволивши автоматизації процесів виконувати важку роботу.
  • Підвищення продуктивності. Ви можете швидше досягти своїх бізнес-цілей і досягти кращих результатів після автоматизації процесів, які можна автоматизувати.
  • Найкраще використання персоналу. Ваші співробітники можуть зосередитись на більш значущій роботі, замість витрачати години або навіть дні на те, що можна легко автоматизувати.
  • Скорочення кількості помилок. Людині властиво помилятися, тобто ми всі помиляємося тут і там, що іноді може негативно позначитися на вашому бізнесі. Хороша новина полягає в тому, що цього не станеться, якщо ви автоматизуєте процес і дозволите комп’ютерам виконувати свою роботу.
  • Прозорість керування. Менеджери часто губляться у повсякденних операціях, забуваючи про загальну картину. Як тільки всі бізнес-процеси чітко визначені та оптимізовані, стає легше зрозуміти бізнес та отримати ідеї для подальших покращень.
  • Зменшення проблем із дотриманням вимог. Створивши автоматизований бізнес-процес, ви охопите всі етапи і переконайтеся, що дотримуєтеся всіх внутрішніх і зовнішніх стандартів.

Історія роботизованої автоматизації процесів

Роботизована автоматизація (Robotic Process Automation) може здатися модним словом, яке використовується вже кілька років, але насправді воно набагато старше. Ми маємо дивитися на картину ширше і ставити питання — коли насправді почалася автоматизація?

З самого початку людства ми мали вроджену потребу робити щось швидше і з меншими зусиллями. Протягом тисячоліть ми розробляли інструменти, які ставали безпечнішими, стабільнішими, швидшими і кращими. Ці інструменти були вдосконалені, перероблені або переосмислені протягом всієї історії.

Понад 2000 років тому стародавні китайці виготовляли відбійні молотки, що рухалися водяними колесами. Стародавні греки також експериментували з паровими двигунами. Загалом, багато давніх цивілізацій показали, що концепція автоматизації розвивалася пліч-о-пліч з нашим суспільством.

Ми зробили значний крок уперед у 19 столітті та в індустріальну епоху, коли винахідники продемонстрували різні машини, що автоматизують бізнес-завдання. Наприклад, французький винахідник Жозеф-Марі Жаккар запропонував концепцію машини, що програмується. Його спадщину продовжив і популяризував Алан Т’юрінг, легендарний британський математик та вчений комп’ютерник. Крім розшифровки німецького коду Enigma, щоб розкрити плани Гітлера, Тьюрінг також розробив перший комп’ютер.

Народження процесів оптимізації та управління

Як і в багатьох інших технологій та прийомів, у роботизованої автоматизації процесів були попередники — оптимізація та управління процесами. Вони, як і раніше, є невід’ємною частиною автоматизації процесів, оскільки без них автоматизація була б неможлива. Насправді, щоб зробити хороший автоматизований процес, необхідно мати хороший процес для початку. Якщо автоматизація застосовується до поганого процесу, це пов’язка для короткострокового покриття ран. Це не ліки.

Раннє застосування оптимізації та управління процесами було помічено у виробництві у першій половині 20-го століття. Перший і, мабуть, найпопулярніший приклад — збірна лінія на заводах Ford, що проклала шлях до виробництва. Це також була своєрідна стандартизація, що дозволяє масштабувати виробництво. Пізніше Toyota модернізувала цю модель, назвавши її виробничою системою Toyota, попередницею ощадливого виробництва та шести сигм.

Нині деякі з цих виробничих процесів, започаткованих Фордом, значною мірою стандартні.

Перші дні автоматизації процесів

Автоматизація процесів як така почала розвиватися у 1990-х роках, коли було розроблено перші рішення для автоматизації. Основним впливом програмного забезпечення початку 90-х була заміна паперових процесів електронними. Перетворення процесів у цифрові, а чи не у фізичні, дозволило підприємствам використовувати потужність комп’ютерів та поліпшити всі операції.

Наприкінці 90-х було досягнуто додаткового прогресу, коли програмне забезпечення для автоматизації було збагачене додатковими функціями, включаючи інструменти моделювання, бізнес-правила та багато іншого. Вони дозволили аналізувати, моделювати та описувати бізнес-процеси, і стали ще одним важливим кроком на шляху розвитку автоматизації процесів.

Розквіт роботизованої автоматизації процесів

Одними из первых компаний, которые начали предлагать RPA, були Blue Prism, UiPath та Automation Anywhere. Більшість із цих компаній почали продавати свої послуги приблизно у 2003 році, а це означає, що RPA існує вже майже два десятиліття. Першим застосуванням RPA було зниження витрат при аутсорсингу бізнес-процесів, але пізніше його було перенесено в інші області, включаючи ІТ-аутсорсинг, загальні служби та інші сфери бізнесу.

Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Внедрение RPA

Процес майнінгу

Представлений Уїлом ван дер Алстом, який також дав йому назву, аналіз процесів фокусується на виявленні, моніторингу та покращенні процесів. Думайте про це як про рентгенівське знімання процесів в організації.

Незважаючи на те, що процесний майнінг був створений на початку 2000-х років, його популяризувала компанія Celonis, заснована в 2011 році Алексом Рінке, Мартіном Кленком та Бастіаном Номіначером. Вони почали працювати над ним ще у Технічному Університеті Мюнхена.

Після того, як Celonis купила Integromat, лідера IpaaS, вона почала комбінувати процесний майнінг із IPaaS, щоб відкривати нові можливості.

Низький код та відсутність коду

Платформи розробки з низьким кодом з’являються з 2011 року, а термін «малий код» набув широкого поширення після публікації Forrester Group у 2016 році. По суті обсяг коду, необхідного для створення бізнес-процесу і його запуску, значно скоротився. Іншими словами, нині підприємствам не потрібні технічні генії для автоматизації процесів, оскільки деякі з них можна створити без написання єдиного рядка коду (без коду).

Хмара та IPaaS

IpaaS був наступним великим кроком у автоматизації після майнінгу процесів. Це розшифровується як “Інтеграційна платформа як послуга”. Він існує з 2011 року і став відповіддю на те, що багато компаній впроваджують хмарну інфраструктуру та програми.

По суті, IPaaS – це набір хмарних сервісів, які допомагають підприємствам легко інтегрувати програми у свою інфраструктуру. Це полегшує обмін даними та подальшу автоматизацію процесів.

Інтелектуальна автоматизація процесів

Об’єднання автоматизації процесів зі штучним інтелектом було неминучим поліпшення автоматизації загалом. Незважаючи на те, що ІІ активно досліджується з 1956 року, починаючи з університетського містечка Дартмутського Коледжу, активно він використовується лише останні пару років.

Перший приклад інтелектуальної автоматизації процесів з’явився приблизно в 2015 році із запровадженням Cognitive RPA, який покращив оптичне розпізнавання символів (OCR), обробку природної мови (NLP) та машинне навчання. Це означало, що ми змогли краще обробляти напівструктуровані та неструктуровані дані, збільшуючи загальний обсяг автоматизації роботизованих процесів. Фактично RPA, який ми знаємо сьогодні, тісно пов’язаний з інтелектуальною автоматизацією процесів.

Що ми можемо очікувати від роботизованої автоматизації процесів у майбутньому?

Продовжують з’являтися нові технології та методи, пов’язані з автоматизацією процесів, і двома найважливішими з них є гіперавтоматизація та автоматизація як послуга (AaaS).

Термін «гіперавтоматизація» вперше з’явився у 2019 році та був визнаний одним із 10 головних стратегічних технологічних трендів Gartner у 2020 році. Він позначає набір технологій, включаючи AI та ML, які дозволяють набагато краще оптимізувати бізнес-процеси. У деяких випадках цей термін використовується як синонім інтелектуальної автоматизації процесів.

Автоматизація як послуга – це тип підходу, подібного до Netflix, до пропозиції автоматизації. За щомісячну передплату компанії AaaS налаштують інфраструктуру для автоматизації, проаналізують усі ваші процеси та автоматизують ті, які можна автоматизувати, крок за кроком. Це ідеальне рішення як великого бізнесу, так компаній з обмеженим бюджетом, які хочуть відразу ж інтегрувати автоматизацію процесів.

Свята трійця автоматизації процесів

Поганий процес буде поганим автоматизованим процесом. Як уже згадувалося в історичній частині, автоматизація — це лише частина управління процесами. Щоб отримати максимальну віддачу від автоматизованого процесу, вам потрібно спочатку зробити процес максимально оптимізованим.

Люди, які працюють над процесом, часто не можуть відповісти, чому вони роблять щось саме так. Навіть якщо вони можуть, часто дивуються відповіді, дізнаючись, що можуть бути можливості для подальшого поліпшення. Іншими словами, вони починають задаватися питанням, чи є інший спосіб наблизитися до процесу, щоб зробити його кращим.

Багато власників процесів та інші співробітники починають сумніватися у своєму процесі лише після того, як відкрили можливість його автоматизації.

Загалом необхідно отримати максимальну віддачу від процесу, перш ніж автоматизувати його, і саме тому існує свята трійця автоматизації процесів. Він складається з наступних трьох дій:

  1. Поліпшення. Перший крок – покращити процес, якщо є можливості для покращення. Це включає навчання ваших співробітників управління бізнес-процесами і регулярну роботу над кожним етапом процесу, щоб вивчити його і, якщо можливо, оновити. Важливо постійно ставити собі такі питання: Чому щось робиться саме так, а чи не інакше? Чи можете ви покращити його далі?
  2. Усунення. Процеси розвиваються разом з технологіями, і деякі кроки, які були ідеальними кроками десять років тому, зараз застаріли і можуть бути повністю виключені з процесу. Крім того, їх можна перемістити в інше місце або включити таким чином, що має більше сенсу.
  3. Автоматизація — останній крок – автоматизувати процес. Звичайно, сучасні засоби автоматизації дозволяють нам автоматизувати лише певні кроки та змушувати їх співпрацювати з працівниками, які працюють над процесом.

Чи варто використати автоматизацію процесів?

В даний час більшість підприємств або вже використовують автоматизацію процесів, або потребують цього все більше. Основна причина, з якої більшість компаній вважають за краще його використовувати, – це постійний тиск на ефективність, який в основному обертається навколо скорочення витрат та отримання більш високого чистого прибутку. Їх часто вважають твердими чинниками.

Але чи варто компанії вибирати автоматизацію, виходить за рамки цього, оскільки ви також маєте враховувати м’які фактори. Перший показник, який ви повинні враховувати, є еквівалентом повної зайнятості (FTE). Якщо це 0,3 FTE, що означає, що ви можете заощадити приблизно 12 годин роботи за 40-годинний робочий тиждень, то впровадження автоматизації процесів безумовно того варте. Звичайно, потрібно врахувати витрати і час, необхідні для автоматизації процесу, і вирішити, чи це вигідніше, ніж не використовувати його взагалі.

Ви не повинні завжди ґрунтувати своє рішення на одному вимірі FTE або замінювати своїх працівників на автоматизацію. Натомість найкращий довгостроковий підхід — використовувати автоматизацію процесів, щоб допомогти працівникам з повторюваними та ручними завданнями зосередитися на більш значущій роботі. Це може підвищити загальне задоволення співробітників.

На додаток до цього ви можете підвищити задоволеність клієнтів, особливо якщо вони отримають ваш продукт чи послугу набагато швидше завдяки автоматизованим процесам.

ІНТЕРЕСУЄ ВПРОВАДЖЕННЯ RPA РОБОТІВ У БІЗНЕС ПРОЦЕСИ ВАШОЇ КОМПАНІЇ?Дізнайтесь вартість вашого робота зараз!

НАША ЭЛЕКТРОННА АДРЕСА:

info@autorpad.com

НАШ ТЕЛЕФОН:

0 800 359 208

Або вкажіть зручний для Вас спосіб зв'язку:

Дмитрий Макаренко

Автор

Дмитро

automation

Гайд з ефективної лідогенерації в LinkedIn з програмними роботами Autorpad: поради та стратегії

У цій статті ми докладніше обговоримо основні переваги автоматизації процесу лідогенерації в Linkedin та розповімо про нюанси, з якими ви можете зіткнутися у процесі використання програмних роботів.

lead gen

Кейс: Лідогенерація

Результати:
– загальна база контактів збільшується на 25000 на місяць
– Для одного менеджера генерується приблизно 20 лідів на місяць
– компанія збільшила прибуток приблизно в 5 разів

Слідкуйте за нами у соціальних мережах

Категорії

Останні статті

Гайд з ефективної лідогенерації в LinkedIn з програмними роботами Autorpad: поради та стратегії

2022-02-14
lead gen

Кейс: Лідогенерація

2020-04-01
linkedin-mockup

Кейс: Лідогенерація в LinkedIn

2020-04-01
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Внедрение RPA

3 речі, які слід враховувати перед впровадженням автоматизації бізнес-процесів

2022-02-05
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Выбор платформы

Як вибрати програмне забезпечення RPA: 8 речей, які слід прийняти

2022-01-30
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation RPA для небольших компаний

У 2022 році всі дороги ведуть до автоматизації

2022-01-23

Мітки