Кейс: Автоматизація продажів по системі дропшипінг

Дмитро
2020-04-01

Дропшипінг – процес продажу, де покупець робить замовлення у магазині-посереднику. Магазин передає це замовлення постачальнику, а той у свою чергу обробляє його та відправляє покупцю. Посередник відшкодовує вартість товару постачальнику та заробляє на націнці.

До нас звернувся клієнт із запитом автоматизації продажу за системою дропшипінг. А саме автоматизації оформлення замовлень на своєму сайті, пошуку товару у постачальників та передачі цього замовлення постачальнику, з подальшою обробкою оплати та інформації на замовлення.

Ціль: розробка програмного забезпечення, яке дозволить в автоматичному режимі повністю закрити цикл продажу: обробка замовлення на сайті, пошук потрібного товару у постачальників, оформлення замовлення у постачальника, прийом та відправка оплати, контроль відправки товару та ТТН, закриття продажу.

Проблеми

Людський фактор. Більшість клієнтів, при оформленні замовлення в інтернет-магазині, задають додаткові питання щодо характеристик товару, цікавляться умовами доставки та оплати. Для обробки запитів, у штаті компаній завжди є менеджер з продажу або інші фахівці. Головна проблема полягає в тому, що менеджер може опрацювати лише певну кількість звернень за робочу зміну. Людина втомлюється, може робити помилки в оформленні замовлень чи описах, не встигати швидко реагувати на звернення чи робити додаткові продажі.

Збільшення трафіку та продажів на сайті. При збільшенні кількості замовлень, виникає потреба у пошуку нової людини, яку в подальшому потрібно буде навчати і вводити на посаду менеджера. Виходячи з цього, немає можливості швидкого масштабування бізнесу.

Публікація замовлень у постачальників. Багато постачальників не дають можливості автоматичної публікації замовлень, тому що у них не передбачена автоматизація та обробка здійснюється вручну.

Вирішення проблеми

Наша пропозиція полягала у створенні чат-бота для прийняття заявок від клієнтів та розробка робота, який розміщуватиме замовлення в кабінетах постачальників та оброблятиме платежі.

План робіт

  1. Створення чат-бота;
  2. Створення робота для обробки замовлень;
  3. Запуск та аналіз результатів.

Розробка та підключення

Для розробки чат-бота ми опитали клієнта і зібрали вхідні дані: як працює магазин, часті запитання, скрипти продажів і багато іншого. На підставі отриманих даних склали логіку, прописали основні блоки та розробили повну карту чат-бота. Функціонал чат-бота реалізований на одній із найпопулярніших платформ. Алгоритм чат-бота складається з понад 500 кроків, зручних у навігації для користувача та покриває переважну більшість варіантів відповідей на звернення клієнтів у процесі продажу, а також робить додаткові продажі та здійснює післяпродажну підтримку.

Для програмного робота, який розміщує замовлення, ми реалізували два варіанти роботи. Так як не всі постачальники зі списку можуть приймати замовлення автоматично, ми навчили робота користуватися інтерфейсом кабінету для створення замовлень. Для решти постачальників підключили роботу функціонал, який розміщує замовлення автоматично.

Після розробки та підключення чат-бота та програмного робота, наступним етапом було підключення платіжної системи, за допомогою якої здійснюється прийом оплати від клієнта, та розрахунок з постачальником. Постачальник підтверджує замовлення та оплату, відправляє товар покупцю, а робот отримує ТТН та передає клієнту.

Додатковим бонусом став чат-бот для збирання зворотного зв’язку від клієнтів після замовлення. Алгоритм реалізований як опитування, що дозволяє оцінити рівень задоволеності покупця.

Запуск та результати:

  • Чат-бот зняв навантаження із 4 з 5 менеджерів;
  • Збільшилася швидкість обробки заявок;
  • Продажі збільшивлися в 3 рази, завдяки можливості обробки більшої кількості звернень;
  • Протягом наступних трьох місяців після запуску, чат-бот масштабувався вдвічі, разом із збільшенням продажів;
  • Задоволеність клієнтів збільшилася до 9 задоволених клієнтів із 10;
  • Зменшилася кількість помилок, які робилися при обробці та оформленні замовлення;
  • Частка повторних замовлень збільшилась на 30%.

Шукаєте спосіб збільшити та автоматизувати продаж у Вашому інтернет-магазині та зняти навантаження з менеджерів? Напишіть нам, і ми з радістю налаштуємо такого робота для Вашої компанії.

Дмитрий Макаренко

Автор

Дмитро

close-up-of-pen-on-financial-report-with-window-background_1098-3481

Кейс: Автоматизація звітності

Результаты:
— отдел продаж увеличился в 5 раз
— общая база контактов увеличивается на 5000 в месяц
— для одного менеджера генерируется примерно 1000 лидов в месяц
— компания увеличила прибыль примерно в 5 раз

instagram_robot

Кейс: Запит “Ціна” в Instagram

Результаты:
— отдел продаж увеличился в 5 раз
— общая база контактов увеличивается на 5000 в месяц
— для одного менеджера генерируется примерно 1000 лидов в месяц
— компания увеличила прибыль примерно в 5 раз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Слідкуйте за нами в соціальних мережах

Категорії

Останні статті

Гайд з ефективної лідогенерації в LinkedIn з програмними роботами Autorpad: поради та стратегії

2022-02-14
lead gen

Кейс: Лідогенерація

2020-04-01
linkedin-mockup

Кейс: Лідогенерація в LinkedIn

2020-04-01

Пояснення роботизованої автоматизації процесів: все, що вам потрібно знати

2022-02-14
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Внедрение RPA

3 речі, які слід враховувати перед впровадженням автоматизації бізнес-процесів

2022-02-05
Автоматизация и оптимизация бизнес процессов фото Robotic Process Automation - Выбор платформы

Як вибрати програмне забезпечення RPA: 8 речей, які слід прийняти

2022-01-30

Мітки